Pirilli Gönyeli-Kanlıköy’de Tekin’in Doğum Gününde

Tekin’in beş yaş doğum günü partisini kutlamak için hazırlandık. İstikamet Kanlıköy idi. Saat 14:30 sularında doğum günü çocuğumuz Tekin’in evine vardık. Tekin arabayla bizden uzaklaştığında hemen adının yazılı olduğu uçan balonları (Pirilli Shop’dan kendi çocuğunuz için de bir tane sipariş edebilirsiniz) çıkardık ve evin bahçesine yerleştirdik. Ardından Spiderman’li resim çerçevemizi çıkartıp başköşeye yerleştirdik. Az sonra bir sürü fotoğraf çekecektik bu çerçevenin ardında.

Tekin geri geldiğinde müzik eşliğinde onu Pirilli ekibi ve palyaço Pirilli’nin ta kendisi karşıladı. Tekin şok olmuştu, yüzündeki heyecan 2 metre öteden seçilebiliyordu. Etrafta süzülen balonlar da heyecanla bir ileri bir geri gidiyordu. Tanışma fasılı bitince hemen oyun oynamaya koyulduk. Önce geniş bahçede saklambaç oynadık sonra da sıcak-soğuk oyununa geçiş yaptık. Misafirler geldiğinde onlarla birlikte parlayan gözler ve ışıldayan dişlerle Spiderman’li çerçevenin arkasında kameralarımıza poz verdiler.

Şut ve gol oynarken çok eğlendik. Pirilli’nin ayakkabıları ona çok büyük geliyordu, dolayısıyla topa vurması bir hayli zordu lakin bu Tekin’i daha da mutlu etti. Palyaçomuz sürekli kalesine top kaçırıyordu!Şans o ki Pirilli’nin burnu düştü. Pirilli donakaldı ve küçük Tekin’e onun burnu olmadan yürüyemeyeceğinden bahsettik. Tekin hemen kırmızı burnu yerden kapıp palyaço Pirilli’nin burnuna yerleştirdi. Fakat Pirilli yine çok fazla gol yiyordu! Sonra Tekin Pirilli’ye futbol öğretmeye başladı ve palyaçomuz biraz daha iyi oynadı.

Sırada eğlenceli halka atmaca oyunumuz vardı. Kazanan tabii ki 600 puanla hepimizi geçerek Tekin oldu! Palyaço Pirilli bu sefer de uğurlu atışını yani halkaları “arkası dönük bir şekilde bacaklarının arasından” atmaya çalıştı. Eğlenceli dakikalar bizi bir hayli susattı, yazın sıcak esintisi de bize bir ara vermemizi söylüyordu böylelikle kısa bir su molası vermeye karar verdik

Voleybol oyunumuzda Pirilli ile karşılıklı paslaştılar. Pinyatamız da beliriverdi. Yine spidermanli pinyatamızın bu kadar güçlü olacağını düşünmemiştik! Herkes sırayla 3 kere vurdu. Büyükler sadece 1 kez vurabiliyordu. Tekin ise hakkını annesi ile paylaşmaya karar verdi ve pinyatayı alt ettiler. Pinyatamız boşaldı ve içinden çeşit çeşit şekerleme ve çikolatalar yerle buluştu! Şimdiyse sıra ödülleri toplamaktaydı…

Pinyatadan sonra sandalye kapmacaya geçtik. Müzik eşliğinde sandalyeler kapıldı, dönüldü ve dans edildi. Kalabalık bir ekiple saklambaç oynamaya başladık. Bahçenin köşelerine saklanıp ağacı sobelemeye çalışıyorduk. Hepimiz birlik olup Tekin’i köşede sıkıştırıp yakalamaya karar verdik. Koşmayı sevdiği belliydi. Hepimizden kaçıyordu biz de onu kovalamaya devam ediyorduk. Yüzboyama yaptık, Tekin Batman oldu kolunda bir örümcek ve parmaklarına kadar uzanan ağı ile!

Vee pasta geldi! Tekin’in leziz pastası iyi ki doğdun müziği eşliğinde geldi, mumlar yakıldı ve üflendi. Pasta yendi ama Pirilli’nin ayrılma vakti geldi. Pirilli’den ayrılmak biraz üzmüştü Tekin’i fakat diğer yaş günlerinde de onu görmek istiyordu. Kavuşacaklardı!Kanlıköy maceramız da böylece bitti!

— admin

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Tüm alanları temizle